Milí farníci,
obracím se na vás v této složité době s prosbou. Sledujte pořad bohoslužeb s informacemi, jakým způsobem bude možné přicházet do kostela. Je na místě být opatrný. Viz současná situace v naší společnosti kolem ministra. Pan biskup Jan nás prosí, abychom vás i přes různá omezení povzbuzovali k modlitbě a duchovnímu životu. Prosím zvláště vás, kteří máte starší rodiče, či prarodiče a obávají se, abyste je uklidnili, jsme v rukou Božích, abyste jim zprostředkovali svátost nemocných. Buďte s nimi v kontaktu.
Podařilo se mi udělit tuto svátost ve středu několika lidem a dál ji uděluji individuálně, kdo o ní požádá. Věřím, že je to cesta, jak je posílit na duši. Stačí mi napsat, zavolat, 604179073 nebo pokud to bude pro někoho snadnější,  Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript .
I když třeba nebude možné splnit všechny podmínky pro získání duchovních darů pro zemřelé (sv. přijímání) přesto má velkou hodnotu přicházet na hřbitov a modlit se tam, Bůh přece vidí naší nelehkou situaci ve které se všichni nacházíme.
Připravujeme živé vysílání z Chlumku od 9.30 v neděli.
Upozorňuji, že Město Luže provede výměnu dlažby před sv. Bartolomějem. Práce začnou v pondělí 26. 10.
Možnost sv. smíření - choďte jednotlivě nebo po rodinách v pátek 30. 10. do kostela sv. Bartoloměje od 18. do 20.00 + adorace. Připravujeme se na Dušičky.
Po každé mši sv. ve všední den můžete přicházet individuálně ke sv. přijímání. Od 17.30 do 18.00. Tento týden - 25. 10 – 1. 11. to bude ve středu a v pátek.


Prodloužení možnosti získat plnomocné odpustky pro duše v očistci už před 1. listopadem
Apoštolská penitenciárie dne 11. ledna 2020 (Prot. N. 4/20/I) prodloužila na žádost ČBK své dovolení z 8.srpna 2012 (Prot. n. 79/12/I), na jehož základě věřící v České republice mohou obdržet
plnomocné odpustky pro duše v očistci už v týdnu před Vzpomínkou na všechny věrné zemřelé. Pokud tedy věřící z vážných důvodů nemohou navštívit hřbitovy v obvyklé době od 1. do 8. listopadu, mohou odpustky pro zemřelé získat již od 25. října do 1. listopadu. Toto dovolení se uděluje na následujících sedm let, tedy do roku 2026. Podmínky pro získání plnomocných odpustků pro duše v očistci jsou následující: (1) daný den přijmout eucharistii, (2) navštívit hřbitov a zbožně se pomodlit za zemřelé (3) a pomodlit se na úmysl Svatého otce; (4) v okruhu těchto dní vykonat svatou zpověď.
Mons. Jan Graubner předseda České biskupské konference

Aktualizováno ( Sobota, 24 Říjen 2020 19:31 )